Klopman

Pod koniec lat sześćdziesiątych XX w. amerykański producent tekstyliów Bill Klopman wraz z DuPont zapoczątkował rozwój pierwszej na świecie tkaniny z mieszanki poliestrowej stosowanej w odzieży roboczej nadającej się do prania przemysłowego. W wyniku szeroko zakrojonych testów uzyskano tkaninę o optymalnych właściwościach, stanowiącą mieszankę 65% poliestru i 35% bawełny, tę samą, która jest stosowana dzisiaj.

Trwałość i jednolitość tkanin ma pierwszorzędne znaczenie i w tym obszarze firma Klopman, dzięki swojej fachowości, jest liderem. Wszystkie tkaniny są produkowane zgodnie z normami jakości ISO 9001:2008 i z zastosowaniem technologii produkcji ciągłej w najbardziej zaawansowanych i najlepiej wyposażonych zakładzie produkcyjnym we Frosinone, we Włoszech.

Tkaniny firmy Klopman są wytwarzane z mieszanek bawełny, poliestru i całej gamy innych specjalnych włókien technicznych i przędz, ponieważ jakość zaczyna się od właściwego doboru włókien.

Aby ubranie zachowywało swoją właściwości, ważne jest, by tkanina długo utrzymywała swoją integralność.

Doskonałe rezultaty uzyskujemy dzięki stosowaniu wyłącznie długich pasm włókna bawełnianego oraz określonych pasm włókna poliestrowego spełniających wymogi firmy Klopman.

Poniżej karta karta kolorów do pobrania:

Klopman_Colour_Cards

TenCate

TenCate Protekt. –producent tkanin, które doskonale sprawdzają się w rentalu. Mają również zastosowanie między innymi:

  • w gastronomii,
  • służbie zdrowia,
  • hotelarstwie,
  • górnictwie,
  • hutnictwie,
  • motoryzacji
  • budownictwie,
  • przemyśle petrochemicznym

Nasza kilkunastoletnia obecność na rynku polskim sprawia, iż jesteśmy firmą rozpoznawalną i godną zaufania.

Chętnie podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem i doradzimy w wyborze odpowiednich tkanin.

Carrington

Carrington Career & Workwear Ltd jest największym dostawcą tkanin na odzież ochronna i zawodową w Wielkiej Brytanii, oraz jednym z liderów europejskiego rynku.

Naszą filozofią jest, aby wzornictwo i właściwości tkanin spotykały się z jak najszerszym zapotrzebowaniem naszych klientów.

Od ponad 100 letniej tradycji w farbowaniu i wykańczaniu tkanin, Pincroft Dyeing & Printing Co. Ltd przez ostatnie 25 lat specjalizuje się w produkcji tkanin na odzież roboczą i jest uważany za lidera na tym polu.

W ostatnich latach zainwestowano ponad 20 milionów euro w nowoczesny park maszynowy, co w połączniu z wiedzą i doświadczeniem pozwoliło na osiągnięcie bardzo wysokiej jakości i wydajnosci produkcji.

Część z inwestycji została przeznaczona na instalację systemów związanych z ochroną środowiska, takich jak:

– odzyskiwanie energii z ciepłej wody zużytej do produkcji

– olbrzymia redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery

– zmniejszenie o 10% zużycia energii

Zapewnienie jakości potwierdzone jest normą BS EN ISO 9001:2000 . Dodatkowo wszystkie artykuły produkowane przez firmę Carrington spełniaja Oeko-Tex 100 Standards na nieobecność szkodliwych substancji.

Nowoczesny park maszynowy firmy Pincroft, plus wiedza i znajomość rynku, stawiają Carringtona na drugim miejscu w wielkości produkcji i uznawaną za najszybciej rozwijającą się firmę w segmencie producentów i dostawców tkanin na odzież zawodową i ochronną w Europie.